Dřevitá vlna

Teplý a načechraný pelíšek nejen pro dlouhé zimní večery.

Co je to vlastně dřevitá vlna???

Výroba začíná u pečlivého výběru měkkého suchého dřeva. Následně se dřevo nařeže do dřevěných bloků a začíná hoblení. Tímto procesem vznikají dřevěná vlákna nazývaná dřevitá vlna. Jedná se o 100% přírodní produkt bez jakéhokoliv chemického ošetření. Vzhledem k jemnosti jednotlivých vláken sušíme vlnu před balením a pouze volným uložením na vzduchu.

Má to nějaké další výhody???

Dřevo se před zpracováním odkorňuje, takže vlna je bez tmavých vláken a nečistot. Mezi výhody této podestýlky patří bezprašnost, vysoká absorpce pachů a tekutin. Navíc vlna dokáže rychle odvádět vlhkost a získat optimální teplotu, proto zvířátka rychleji zahřeje.

Oproti využití slámy, která má podobné tepelně izolační vlastnosti, se vlna později slehne a je méně prašná a tudíž nedráždí oční rohovky.

A navíc můžete dřevitou vlnu použít jako obalový a fixační  materiál pro balení jemných předmětů, aranžování dárkových balíčků kosmetiky, keramiky nebo pochutin. Dokonce ji lze použít jako dekoraci všude tam, kde chcete zvýraznit přírodní prvek. Má ideální vlastnosti pro barvení. Také ji ocení domácí pěstitelé jahod či zeleniny.

A proč teda zrovna dřevitou vlnu?

  • garance 100% přírodního produktu bez chemie
  • podestýlka bez kůry, hub, hnilob, plísní a mikroorganismů
  • rychlé získání optimální teploty
  • ekologický výrobek
  • bezprašný produkt
  • možnosti dalšího využití

Chcete-li Vašemu mazlíčkovi dopřát ten nejteplejší pelíšek, objednejte mu naši dřevitou vlnu již nyní. Stačí využít kontaktní formulář na stránce a nebo nám můžete zavolat na telefonní číslo: +420 602 826 947. Zajišťujeme pravidelné rozvozy v okolí našeho skladu, ale pokusíme se Vám vyhovět i pokud budete z větší dálky. Ozvěte se nám…

Ve skladování není žádná věda. Balení stačí skladovat v suchu a chránit před světlem. Pro maximální udržení čistoty a pohodlí doporučujeme po rozbalení obal znovu uzavřít.

Jak zvířátkům připravit domeček?

Všechny naše podestýlky je možné mezi sebou libovolně kombinovat. Existuje spoustu kombinací, ale vždy byste měli dodržet pravidlo, že nejvíce savý materiál bude na dně. Podestýlku ideálně udržujte bez známek silného znečištění a zápachu. Při kombinacích podestýlek je možné měnit pouze určitou část, nicméně doporučujeme alespoň jednou týdně provést celkovou výměnu podestýlky. Vše také záleží na velikosti obydlí, počtu a vzrůstu zvířátek.

Dřevitá vlna twibbit

Typ Balení Rozměry Váha/Objem Číslo EAN
LD-PE Taška 300x420x45 18 l 8594179550159
LD-PE Taška 420x570x70 600 g 8594179550081
LD-PE Pytel 600×1190 60 l 8594179550418
LD-PE Pytel 600×1190 110 l 8594179550425

Zeptejte se, objednejte...

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů
    Více o zpracování osobních údajů