Kvalita twibbit

Není seno jako seno

Seno je díky obsahu vlákniny jedním z nejdůležitějších krmiv pro králíky, morčata, činčily a další hlodavce. Zajišťuje správné zažívací pochody a přirozeně pomáhá k obrušování stále rostoucích zubů. Bez správného sena by Vaši mazlíčci mohli strádat.

Ne každé seno je ovšem pro výživu zvířat optimální.

Základním požadavkem je především nutričně bohatá tráva z dobré půdy. Stejně důležité je ale rychlé a šetrné sušení sena, aby se zachovaly všechny důležité složky a zabránilo se tvorbě škodlivých látek.

Příběh našeho sena

Vše začíná v půdě...

Něž se naše seno dostane k vašim mazlíčkům musí nejdříve na našich lukách vyrůst v podobě trav a získat potřebnou sílu. To získá především ze slunce a vláhy. Nějaký čas to trvá. Nakonec se ale na louce vytvoří dostatek zeleně, kterou můžeme dále zpracovat.

Příběh našeho sena

Vyrážíme na louky...

Jakmile trávy dostatečně vyrostou, nastává další část našeho výrobního procesu, ve kterém se z nich stane tolik mazlíčky oblíbené seno. Vypravíme se na louky s našimi stroji, které zajistí nejprve kosení a následně přepravu do naší sušárny.

Příběh našeho sena

Zbavíme seno problémů...

V sušárně nastává jedna z nejdůležitějších fází výrobního procesu. Zde pečlivě dbáme na to, aby bylo seno dostatečně provětrávané a tím se zbavilo zbytkové vlhkosti, která by se Vašim mazlíčkům nelíbila a mohla by jim způsobit nepříjemnosti. Ničeho takového se však bát nemusíte, protože u nás v twibbitu dbáme na kvalitu.

Příběh našeho sena

Stačí zabalit a předat Vám spokojeným zákazníkům...

Postupně jsme se dostali k poslednímu bodu naší výroby. U nás v twibbitu se snažíme, aby všichni naši zákazníci byli spokojeni a proto pro Vás balíme pouze seno, které obstojí v naší poslední kontrole. Jakmile je seno zabaleno, zajistí náš řidič rozvoz a následně už se náš výrobek dostane přímo do Vašich rukou. A Vy můžete senem twibbit potěšit svoje zvířecí kamarády, kteří to jistě ocení.

Metoda rychlého schnutí

Při zpracování sena se hraje o čas.

Čerstvě posečená tráva nejprve vysychá přímo na louce pod širým nebem. Tam by se ale kvůli zbytkové vlhkosti nestihla ubránit procesu mikrobiologického rozkladu, při kterém začnou působit roztoči, plísně, bakterie a kvasinky. Při krmení takovým senem by hrozilo, že bakterie ohrozí dýchací trakt domácích zvířat a spustí těžké alergie nebo jiná onemocnění.

Abychom tomu zabránili, necháme seno na louce schnout jen krátce a včas ho převezeme do sušárny, kde se šetrně a rychle zbaví přebytečné vody. Tím si naše seno zachová důležité živiny, nízký obsah prachu, zdravou barvu i vůni.

Díky pozorné péči o louky, šetrnému sklízení, rychlému tepelnému zpracování a správnému skladování se můžete spolehnout na prémiovou kvalitu našeho sena bez ohledu na sezónu.

Za špičkovou kvalitou sena twibbit si stojíme

Veterinární kontrola pro zdraví a všestrannost