Balík sena

Seno je díky obsahu vlákniny jedním z nejdůležitějších krmiv pro králíky, morčata, činčily a další hlodavce. Zajišťuje správné zažívací pochody a přirozeně pomáhá k obrušování stále rostoucích zubů. Bez správného sena by Vaši mazlíčci mohli strádat. Jak ale vypadá seno plné kvality?

obsah vlákniny

kvalitní krmivo

obrušování zubů

sušící proces

"Kvalitní seno stimuluje slinění, podporuje přežvykování a trávení. Dodává zvířatům všechny potřebné živiny."

tým twibbit

Zajíc

Morče

Činčila

Krysa

Kvalitní seno

Ne každé seno je ovšem pro výživu zvířat optimální. Základním požadavkem je však především nutričně bohatá tráva z dobré půdy. Kůň se např. může bez problémů živit jen senem. Vhodné je pro téměř každé farmářské zvíře – dobytek, ovce, kozy. Je důležité zvážit všechny faktory.

Plné síly

Něž se naše seno dostane k Vašim mazlíčkům musí nejdříve na našich lukách vyrůst v podobě trav a získat potřebnou sílu. Tu získá především ze sluníčka a vláhy. Nějaký čas to však trvá a nakonec se na naší louce vytvoří dostatek zeleně, kterou můžeme dále zpracovat.

Vzhůru na louky

Jakmile trávy dostatečně vyrostou, nastává další část výrobního procesu, ve kterém se z nich stane tolik mazlíčky oblíbené seno. Vypravíme se na louky s našimi stroji, které zajistí nejprve kosení a následně twibbit přepravu do naší sušárny. Skvělé zprávy!

Sušíme a sušíme

V sušárně nastává jedna z nejdůležitějších fází výrobního procesu. Zde dbáme na to, aby bylo seno dostatečně provětrávané a tím se zbavilo zbytkové vlhkosti, která by se Vašim mazlíčkům nelíbila a mohla by jim způsobit nepříjemnosti. Žádné takové.

Balíme

Postupně jsme se dostali k poslednímu bodu naší výroby. U nás v twibbitu pro Vás balíme pouze seno, které obstojí v naší poslední kontrole. Jakmile je seno zabaleno, zajistí náš řidič rozvoz a následně už se náš výrobek dostane přímo do Vašich rukou. A Vy můžete senem twibbit potěšit svoje zvířecí kamarády, kteří to jistě ocení.

100% přírodní seno | nezbytné pro býložravce

Důležitost

Seno twibbit je přírodní seno používané jako součást krmení králíků nebo hlodavců a musí být vysoce kvalitní. Seno obsahuje dostatek vlákniny a dalších živin potřebných pro hlodavce a podporuje dobrou střevní flóru. Seno je navíc nezbytné pro přirozené opotřebení zubů Vašeho králíka nebo hlodavce a pro zamezení poškození stoliček a předních zubů.

Bez škodlivin

V twibbitu na životní prostředí myslíme a tak v našich produktech nenajdete škodlivé látky. Na přírodě a zvířatech záleží.

Chcete získat více informací?

+420 724 280 927

bacovsky@twibbit.cz